Kiiliretked 2017
elus 22. mai 2017
Eesti Looduseuurijate Selts korraldab sel kevadel-suvel mitmeid retki kiilide tundmaõppimiseks Saaremaal, Ida-Virumaal, Järvamaal, Viljandimaal, Valgamaal ja Põlvamaal.


Eesti Looduseuurijate Selts korraldab sel kevadel-suvel mitmeid retki kiilide tundmaõppimiseks Saaremaal, Ida-Virumaal, Järvamaal, Viljandimaal, Valgamaal ja Põlvamaal (täpsem ajagraafik lae alla SIIT). Väljasõit kõikidele retkedele on kl 9:00 ning tagasijõudmine orienteeruvalt kl 18:00. Retki juhib Eesti üks tunnustatumaid kiiliuurijaid, raamatu "Eesti kiilide määraja" autor Mati Martin (Tartu Ülikool). 

Esimesed väljasõidud toimuvad 27. ja 28. mail 2017. a Viljandimaal.


27. mail väljasõit kl 9:00 Viljandi bussijaamast marsruudile Viljandi – Sakala tiigid – Pombre (Lolu) kruusakarjäär – Kulu järv – Viisiküla järv – Holstre järv – Kulli järv – Arma jõgi Metsla juures – Kivilõppe – Viljandi.


28. mail väljasõit kl 9:00 Viljandi bussijaamast marsruudile Viljandi – Viljandi jv – Raudna jõgi Heimtali poole – Raudna jv + Männa tehisjärv veidi Pärnu poole – Õisu jv – Viljandi.


Retke käigus tutvustatakse kiilide püüdmise tehnikat, nende määramist, vaatluste märkimist ning uurimismetoodikaid. Retkedele on oodatud kõik loodushuvilised! Võileib kaasa!


Eelregistreerimiseks (avatud kuni 26.05) saada e-kiri: secretarius@elus.ee. Kohtade arv on piiratud (19)!


Bussiteenust osutab Hansa Bussiliinid AS. 


Retkede toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Kommentaarid: 1
Tere! Üks palve! Võimalusel tehke peatused lisaks bussijaamale ka raudteejaamas, kui see antud kohas olemas. Ning jälgige sõiduplaani Elron.ee. Juhul kui saabuvate rongide ajad sobivad, siis saaks kaaluda ka rongiga tulekut. Minul ei sobi bussid kohe kuidagi, ammugi Viljandisse ja usun, et nii mõnelegi teisele ehk veel. Olen ühistranspordiinimene, paraku. Sellepärast ongi alati hea, kui meenuvad ka rongid, üritusi planeerides. Eriti väiksematele loodusehuvilistele mõeldes, kelle jaoks rong on parim! Parimat! Neeme.
HRT 22. mai 2017
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: