Konfliktiseminar 12.jaanuaril 2012
elus 18. detsember 2011
"Konfliktiseminar - hunt, lammas, inimene"

„Konfliktiseminar- hunt, lammas, inimene“

12. jaanuaril 2012 kell 16 Eesti Looduseuurijate Seltsis

 

 

Meediasse kerkinud lood lammaste murdmise sagenemisest Saaremaal on tõstatanud küsimuse looduskaitse ja loomakasvatajate huvide põrkumisest. Kas hundil on Saaremaal eluõigust? Mitu hunti Saaremaale mahub? Hundid on alati lambaid murdnud, milles siis seekordne vastasseis?

 

Eesti Looduseuurijate Seltsi korraldataval seminaril tulevad arutlusele nii hundi elukäik, Saaremaa looduslikud olud kui lambakasvatajate mured. Vaetakse nii looduskaitselisi kui sotsiaalseid küsimusi ja küsimuse meediakajastust. Kas meil on tõsine probleem või oleme eimillestki konflikti üle puhunud? Võrdluseks hindame, kuidas on sarnaseid küsimusi vaetud Soomes ja teistes naaberriikides, aga ka Hiiumaal.

 

Avamaks erinevate huvirühmade seisukohti, saavad arutelulaua taga kokku Peep Männil (Keskkonnateabe Keskus, ulukiseire osakond), Ants Kuks (lambakasvataja Karulas), Teet Otstavel (Helsingi ülikool), Tõnu Talvi (Keskkonnaamet), Tiit Maran (Tallinna ülikool), Maie Kiisel (Tartu ülikool). Seminari modereerib Marek Sammul (Eesti Maaülikool).

 

Seminarile palume registreerida http://www.elus.ee/registreerumine/.

 

Lisainfo: Liis Sinijärv (sinijarv@gmail.com, +372 53 233 189).

Kommentaarid: 2
Kahju, et infot seminarist saime lugeda alles ajalehest Saarte Hääl, toimumispäeval. Normaalne oleks seminarile kaasata ka Saaremaa lambakasvatajaid, kellel olid huntidega probleemid.
Kaido Eigo 12. jaanuar 2012
Kas seminarist on kuskil ka kokkuvõte?
Triin Ley 16. jaanuar 2012
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: